יעקב פריימן 20 ראשל״צ
א - ה: 09:00 - 17:00
03-77.88.909

היתרונות בהשקעה עם שותפים

לאור השינויים שחלו לאחרונה בתחום הנדל”ן בישראל, מספרם של הישראלים המעוניינים לממש את חלומם ולהגדיל את ההון שלהם, באמצעות השקעה ברכישת נדל”ן מעבר לים, הולך וגדל. לאורך כל השנים האחרונות, ארה”ב היא כוח משיכה עצום למשקיעים ישראלים רבים לאור היציבות הפיננסית בה וההיצע הנרחב של השקעות הנדל”ן. משנת 2012 ערכי הנכסים בארה”ב רק הולכים ומאמירים. הלך הרוח העסקי המוקפד של האמריקאים היוצר מעטפת מהודקת של כל ההתנהלות תוך ביצוע פיקוח ובקרה מתמדת, מוסיף לתחושת הביטחון המעודדת את פוטנציאל ההשקעות הללו ואת האפשרות ליהנות ממגוון רב של נכסים להשקעה המעניקים רווחים נאים.

כל משקיע מודע לאפשרויות המהירות להתעשרות בעזרת חברות פיננסיות מסוימות, אך עם זאת הוא מודע גם לנפילות ולשאיפות שבסופו של דבר לא השתלמו מסיבות כאלה או אחרות והכספים ירדו לטמיון.

לכן, הבחירה בגוף האיתן, האמין והנכון שילווה את המשקיעים בעסקת רכישת הנדל”ן בארה”ב, היא התלבטות מורכבת מאד וחשוב לבצע מראש את כל המחקרים ובדיקות הסיכונים, כדי להצטרף רק למיזם יציב שיסלול עבורכם את הדרך להשקעה מניבה בארה”ב.

מדובר באנשי עסקים בעלי ידע נרחב בתחום המקרקעין, שרכשו כבר נכסים ברחבי היבשת, וכעת הם עולים שלב ומציעים למשקיעים להצטרף למיזם מוצלח שלהם.

אחת הדרכים המעניינות בתחום זה היא השקעה עם שותפים כאשר מנהל השותפות משקיע גם הוא בפרויקטים השונים והוא חלק אינטגרלי מקבוצת המשקיעים.

לצורת התנהלות חדשנית זו יתרונות רבים:

  • כשמנהל שותפות מחליט לרכוש נכס מסוים, הוא מביע את אמונו בפוטנציאל הגלום במיקום ספציפי ובמסוגלות שלו להניב תשואות ורווחים. אילו חשב שמדובר במקום ללא עתיד כלכלי, לא היה משקיע בו כספים. אך מנהל השותפות משקיע בנכס ומציע למשקיעים נוספים לחבור אליו למיזם משותף.
  • כל אחד מהשותפים הפוטנציאלים שוקל את האופציה ומחליט אם להצטרף למיזם המשותף או לא. אם הוא מצטרף, הוא ושאר המשקיעים בפרויקט זה הם מנהל השותפות ושותפיו בחלקים שונים או זהים, על פי רמת ההשקעה הכספית של כל אחד מהם.
  • מנהל השותפות מציג בפני השותפים את כל חוזי הרכישה עם בעל הנכס, פרטים על עלות הנכס מול עלות הנכסים האחרים ברחוב או בשכונה, נסח טאבו של כל נכס, הסכמי הניהול, מידע על חוזי שכירות אם קיימים, רמות מחירי השכירות של הנכס לאורך החודשים והשנים האחרונות, ודיווחים על מצב התחזוקה של הנכס והצורך בעריכת שיפוצים – אם קיים . אם יש צורך לבצע שיפוץ, יקבלו המשקיעים מידע מפורט על העלות המשוערת של מהלך זה.

 

  • למהלך זה קיימים יתרונות רבים:
  1. השותפים נהנים מהידע המקצועי והניסיון הרב של מנהל השותפות ומצטרפים להשקעה שנראית לכולם כדאית כלכלית.
  2. לכולם יחד יש מטרה משותפת והיא הצלחת המיזם, קיימת זהות והתאמה בין כולם היוצרת שוויון בחשיבה ובביצוע התהליך בין כולם.
  3. לכולם יחד, יש זיקה משותפת לנכס, האינטרסים שלהם זהים, וכולם בעלי עניין בהצלחת הפרויקט.

 

  1. לאור הקמת השותפות לצורך רכישת הנכס, קיימת שקיפות של מידע בין כל השותפים לגבי ההשקעה הראשונית, חשיבה וקבלת החלטות משותפות על אופי השיפוץ והסכמה על העלויות המשותפות במידת הצורך. כל הנושא ברור לכולם על כל היבטיו, ולכן קל להתנהל ולתפעל את הפרויקט.
  2. למרות הידע הרב, תמיד קיימים סיכונים או מקרים לא צפויים העלולים לגרום לירידת ערכו של הנכס. לכן החשיבה הבסיסית של השותפות היא לא לשים את כל הביצים בסל אחד אלא לפזר את הסיכונים. במקום שכל אדם ירכוש נכס אחד, קונים כמה שותפים יחד כמה נכסים ואז במקרה של נפילה, המכה רכה יותר ופחות כואבת.
  3. בכל מיזם בו מבקש מנהל השותפות לצרף משקיעים, יכולים להיות משקיעים אחרים כך שהוא מנהל כמה שותפויות בהרכבים פרסונליים שונים.

“רוצים לרוץ מהר-רוצו לבד, רוצים להגיע רחוק-רוצו יחד”.

שוק הנדל"ן בארצות הברית 2018