יעקב פריימן 20 ראשל״צ
א - ה: 09:00 - 17:00
03-77.88.909

שוק הנדל”ן בארצות הברית 2018

ב2008 ספג שוק הנדל”ן בארצות הברית חבטה מטלטלת שריסקה אותו והותירה מאות אלפי נכסים ללא קונים. יחד עם שוק הנדל”ן נגררו למשבר הכלכלי הבנקים וענפי הכלכלה השונים בארצות הברית, מה שיצר את משבר ה”סאב פרים” הנודע.
וכך, נותרו בשוק מאות אלפי נכסים שהמתינו והמתינו לקונים ללא יכולות כספיות. מה קורה לנכס ללא ביקוש? מחירו פוחת ואם הוא עדיין לא נמכר, מחירו יורד עוד.
זה בדיוק מה שקרה. ב2012 מחירי הנכסים בארצות הברית היו נמוכים כל כך, עד שהיו פחותים ובהרבה משווים האמיתי. ואז, כמו בסיומו של כל משבר, בניגוד לירידה הפתאומית והחדה, החלה העליה המתונה.
ומה קרה מאז בחמש השנים האחרונות?
מ-2013 אנו רואים בארצות הברית את המשכורות עולות לאיטן, את רמת חיים מטפסת ובהתאמה ואת שוק הנדל”ן בארצות הברית חוזר לפעילות ערה.
גם כאשר אנו מסתכלים על מגמת שוק הנדל”ן בארצות הברית בטבלאות סטטיסטיות, אנו צופים במגמת העליה ברכישות הבתים ונכסים מ2013 עד 2017, כאשר מנווטי המשק בארצות הברית עומדים בעינים בוחנות ומבקרות לעידוד מגמת ההתיצבות בשוק הנדל”ן האמריקאי לצד אכיפה חכמה של ודאות כלכלית לרוכשי הנכסים ולבנקים למשכנתאות.
ולכן, כעת, זהו העיתוי החכם ביותר עבור רכישת נכס בארצות הברית
שוק הנדל”ן הארה”ב נמצא בנקודה מאוזנת: הנכסים נמכרים במחיר מוזל, שעדיין לא משקף את שווים האמיתי, ועם זאת השוק במגמת עליה יציבה וברורה.
וכך, מעבר לתשואה בנכס על ידי השכירות לעומת המחיר המוזל בם נמכרים הנכסים, גם התשואה בערך הנכס, שיעלה עם מגמת התיצבות בשוק הכלכלה האמריקאי, משתלמת.
ולמה השקעה בארצות הברית ולא בבאר שבע?
בישראל, שוק הדיור נמצא בסימן שאלה גדול על הגדר, יחד עם קובעי המדיניות, כשאף אחד באמת לא יכול לחזות כמה, אם בכלל, יהיה לנדל”ן תשואה.
ערך הנכסים גבוה מעבר לשווים האמיתי, מה שיוצר ‘בועה נדל”ן’, כשלעומת זאת, מבחינת הביקושים, בשנה האחרונה,2017, ניכרה האטה משמעותית ברכישת נכסים בשוק הנדל”ן בישראל .
כמו כן, ישנם כמה נקודות כלכליות ההופכות לרווחיות יותר עבור השקעה בארצות הברית:

מס רכישה – בארצות הברית, בניגוד לישראל, אין מס על רכישת נכס בארצות הברית, כך שהרווח על על עסקים בנדל”ן הוא ‘טהור’ יותר ורווחי יותר.

משכנתאות – אמריקה שאחרי משבר ה’סאב פרים’ היא אמריקה עם זהירה יותר לנוטלי משכנתאות. אך עדיין, משכנתאות ניתנות בקלות רבה יותר למשקיעים בארצות הברית ביחס לישראל ובגישה פתוחה ומאמינה.

ריבית נוחה – עוד יתרון משמעותי עבור רכישת נכס בארצות הברית היא הריבית הנוחה. בעוד בישראל הריבית גבוהה יחסית, בארצות הברית הריבית נמוכה, כך שניתן להשיג תשואה גבוהה יותר על המשכנתא שניקח.

שקיפות – בארצות הברית הליך רכישת הנדל”ן הינו שקוף, בטוח ומבוקר בכל צעד על ידי הרשויות. בצורה זו, הנכס הנרכש מחוייב על פי החוק בהערכת שוויו וליווי הרכישה על ידי מומחים מיקצועיים וחיצוניים טרם הקניה, כך שהרכישה נעשית בצורה בטוחה ושקופה יותר.

ומה צפוי לנו ב2018?
על פי המומחים לנדל”ן בשוק האמריקאי, הצפי לשנה הקרובה, שנת 2018, הוא להמשך ההתייצבות בשוק הנדל”ן האמריקאי לצד עליית מחירים מתונה. כאשר באופן כללי, לא נראה השפעות מרחיקות לכת לחיוב ולשלילה העלולות לשבש את מגמת הצמיחה.

Screenshot 1
בחינת השוק באמריקאי ביחס לעולם מחירי שיא לעומת המצב היום

אז החלטתם להשקיע בנכס בארצות הברית, מה כולל תהליך הרכישה?
על קצה המזלג, אלו הם השלבים:
• הוצאת אישור POF , זהו אישור מטעם הבנק המעיד על היכולות הכלכליות שלהנו לרכוש את הנכס.
• הגשת הצעה לרכישה, במסמך רשמי ומחייב.
• בדיקת הנכס על ידי מומחים מיקצועיים, על מנת לוודא שאתם קונים נכס בטוח לשימוש.
• חוזה הרכישה.
• ניהול המכירה על ידי חברת Title Company – זוהי חברה של עורכי דין וסוכני ביטוח חיצונית המנהלת, מבטחת ומפקחת על כל עניני הכספים במכירת נכס.

למה לא לרכוש נכס מרוחק להשכרה כהשקעה היתרונות בהשקעה עם שותפים